logo

4. ULUSLARARASI DEMİR VE ÇELİK SEMPOZYUMU BAŞLADI

3 Nisan Demir Çelik Fabrikaları’nın temellerinin atılması ve Karabük’ün kuruluşunun 82. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında bu yıl 4. düzenlenen Uluslararası Demir ve Çelik Sempozyumu başladı.

Karabük Üniversitesi Demir Çelik Enstitüsü konferans salonunda düzenlenen sempozyuma, Karabük Valisi Sayın Fuat Gürel, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Selim Dursun,  Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, KARDEMİR A.Ş. Genel Müdürü Dr. Hüseyin Soykan, Karabük Haddeciler Derneği Başkanı Pehlivan Baylan, kamu kurum yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, davetli konuşmacılar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan 4. Uluslararası Demir ve Çelik Sempozyumu’nda protokol konuşmaları öncesinde Karabük Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu tarafından kısa bir müzik dinletisi sunuldu.

Protokol konuşmalarının ardından 4. Uluslararası Demir ve Çelik Sempozyumu davetli konuşmacıların sunumları ile devam etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.