logo

675 İŞÇİYİ KAPSAYAN TOPLU SÖZLEŞME SONUÇLANDI

Belediye-İş Sendikası ile Karabük Belediyesi Personel Anonim Şirketi arasında 01.07.2020 tarihinden itibaren geçerli olacak olan ve 675 işçiyi kapsayan Toplu Sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

2 yıl süreli olan Toplu İş Sözleşmesi ile Karabük Belediyesi Personel Anonim Şirketinde çalışan, Sendika üyesi işçilerin ücretleri ve sosyal hakları şu şekilde,

  1. a) Taban Ücret : Karabük Belediyesi Personel Anonim Şirketi’nde çalışan Belediye-İş Sendikası üyesi işçilerin günlük taban yevmiyelerine 01.07.2020 tarihinden geçerli olmak üzere % 4 oranında artış sağlanmıştır.
  2. b) Ücret Zammı :
  3. Yıl Ücret Zammı : İşçilerin taban ücreti ile oluşan günlük yevmiyelerine,
  4. Yıl 1. Altı ay 01.07.2020-31.12.2020 tarihleri arası %11,
  5. Yıl 2. Altı ay 01.01.2021-30.06.2021 tarihleri arası % 9,
  6. Yıl Ücret Zammı : Tüketici Fiyatları Enflasyonuna (TÜFE)+2 puan refah payı ilave edilerek ücret zam oranı ve artışı olacaktır. (Enflasyonun % 15’i geçmesi halinde, İşveren ve Sendika geçen oranla ilgili ilave zammı görüşecektir.)

İkramiye :  Ramazan ve Kurban Bayramlarında 5’er yevmiye ikramiye,  Mayıs ayında 15 yevmiye, Kasım ayında 15 yevmiye ikramiye olmak üzere yılda 40 yevmiye ikramiye verilecektir.

Yemek Yardımı : Günlük 5.-TL olan yemek yardımı 10.-TL ,

Yakacak Yardımı :  360 .-TL olan Yakacak yardımı 500.-TL,

Olaya Bağlı Sosyal Yardımlar : Ücret Zammı oranında artışlar yapıldı.

Bu sözleşme ile Taban Ücret ve İkramiyelerle birlikte 1. Yıl zam oranı % 40 oranında artış oldu.

Belediye-İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Hüseyin Doğan yaptığı açıklamada “Belediye-İş Sendikası Karabük Şubesi olarak her zaman çalışanlarımızın yanında yer alan, göreve geldiği günden itibaren işçilerimizin maaşlarını, ikramiyelerini, sosyal haklarını günü gününe ödeyen, ayrıca Dünyayı etkisi altına alan, Ekonomide durulmalara neden olan, COVİD-19 Salgın hastalığının getirdiği olumsuzluklara rağmen, bütün imkanlarını zorlayarak, bu Toplu İş Sözleşmesini Sendikamızla işçilerimiz adına el sıkışarak bitiren, Belediye Başkanımız Sayın Rafet VERGİLİ’ye işçilerimiz adına teşekkür ederiz.

Ayrıca sözleşme heyetinde yer alan ve katkıları olan, Belediye ve Şirket Müdürlerimize teşekkür eder, Toplu İş Sözleşmemizin, Belediyemize, Üyelerimize ve Sendikamıza hayırlı olmasını diler, Saygılar sunarım.” İfadelerinde bulundu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.