logo

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI PROF. DR. BURHANETTİN UYSAL!

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Ak Parti Karabük Belediye Başkan adayı, Ak Parti eski milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal oldu.

Bilindiği üzere 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Karabük Belediye Başkan adayını Mehmet Durum olarak belirlerken, Milliyetçi Hareket Partisi de mevcut belediye başkanı Rafet Vergili’yi tekrar aday olarak göstermişti. Ak Parti’de 11 aday adayı belediye başkan adayı olabilmek için müracaat yapmasına rağmen, Ak Parti Genel Merkezi aday adayı olanların dışında bir ismi Karabük Belediye Başkan adayı olarak gösterdi.

İki dönem Karabük Üniversitesi Rektörlüğünü yapan ve bir dönemde Ak Parti Karabük Milletvekilliği görevinde bulunan Prof. Dr Burhanettin Uysal, Ak Parti Genel Merkezi tarafından 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan belediye başkanlığı için aday olarak gösterildi. Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediye başkan adayları belli olurken, gözler şimdi İYİ Parti’nin belediye başkan adayına çevrildi.

SAFRANBOLU’DA CEYLAN TAMAM GİBİ

Ak Parti Safranbolu’da da güçlü bir aday ile seçime girmeyi planladı. Yılların deneyimli politikacısı bir dönem Safranbolu Belediye Başkanlığı yanı sıra Ak Parti Karabük Milletvekilliği ve bakan yardımcılıklarını yapan Mehmet Ceylan ile Safranbolu’da seçimlere girmeyi düşünüyor. Mehmet Ceylan ismi kesin olmamasına rağmen, büyük olasılıkla Ak Parti Safranbolu’da seçimlere Mehmet Ceylan ile girmeyi düşünüyor.

Safranbolu’da ilk belediye başkan adayını Milliyetçi Hareket Partisi açıklamıştı. Milliyetçi Hareket Partisi seçimlere Fatma Danışman ile girecek. Ak Parti adayının Mehmet Ceylan olması halinde, Safranbolu’da Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Partinin adaylarının da önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?