logo

BAŞKAN ÇAYLI, ESKİ İL BAŞKANI SAYLAR’A YÜKLENDİ!

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yenice Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi konusundaki bir soru karşısında eski Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’a yüklendi.

Çaylı, ” Yenice OSB ile ilgili olarak, eski Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ın kin ve nefretle aldığı karar ile yanlış yürütüldü. Normalde bu iş Yenice Belediyesi, Kaymakamlık ve TSO üçgeninde gider. Saylar’ın yaptığı yanlı birkaç kararından biri de bu. Bizi devre dışı bırakıp birilerini işin başına getiriyor. Bizim OSB işleyişi gidişatı ve prosüdürde yapılması gereken ne varsa belediye olarak bizim boynumuzun borcudur. Ancak prosedürü Saylar’ın kin ve nefreti yüzünden yanlış işlettiler. Burada zaman zaman toplantılar yaptılar, kendileri çaldılar, kendileri oynadılar. Yeni İl Başkanımız İsmail Altınöz, bu işi rayına sokacaktır.” ifadelerinde bulundu.

FETÖ’cü olduğuna yönelik daha önce bir takım iddiaların ortaya atıldığı yönündeki bir soruyu ise Çayşı, “ Biz FETÖ ile mücadele ederken, Timurçin Saylar ve ekibi bize ‘ Bu size mi kaldı FETÖ’cülerle mücadele’ diyen adam. Timurçin Saylar KASİAD’ın ikinci başkanı. KASİAD’ın birinci başkanı içeride, ikinci başkanı dışarıda. Ya içerideki yanlış, ya dışarıdaki yanlış. Benim ve ailemin en ufak bir bağlantısı olsaydı birileri beni çoktan içeriye attırmıştı. Aldığımzı nefesi bile saymaya başlamışlar. FETÖ ile ilgili savcılıkça verilen hiçbir bağı yoktur diye kağıtta verilmiştir. Daha önce şikayet edilmiştim. Yenice Belediyemizde de işçisi memuru dahil FETÖ’cü hiç bir kişiye de rastlanılmamıştır. Benim de Yenice Belediyesinin de alnı açıktır, piru paktır” diye cevapladı.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın bu açıklamalarından sonra Ak Parti Karabük eski İl Başkanı Timuçin Saylar’ın nasıl bir cevap vereceği merakla bekleniyor

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?