logo

BAŞKAN VERGİLİ ŞİRİNEVLER MAHALLESİNDE!

Seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, seçim çalışmaları kapsamında mahalle toplantılarına Şirinevler Mahallesi ile devam etti.

Şirinevler Mahallesinde gerçekleştirilen mahalle toplantısında Başkan Vergili’ye Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Dr. Adem Kar, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Kadın Kolları Başkanı Reşide Yıldırım ve parti üyeleri eşlik etti.

Şirinevler Mahallesinde gerçekleştirilen mahalle toplantısında bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Ben 2009 senesinde seçilmesi en az gösterilen adaydım. Cenab-ı Allah bize bu görevi nasip etti. 2014 senesinde tüm Karabüklülerin oyunu alarak seçilmiş bir Belediye Başkanıyım. Burada hiç bir parti gözetmeden Ak Partili, Chp’li, Saadet partili, Büyük Birlik Partili bütün herkes Karabük’ü bana emanet etti. Bende şükürler olsun ki adalet terazisinin en ufak dengesini bozmadım. Hiç kimseyi birbirinden ayırmadım.

Şimdi gelelim 200 Evler’e. 200 Evler’in bu hale gelmesinin mimarlarından birisi belediye Başkanı adayı. Bir metrekare yer bırakmamış, yeşil alan bırakmamış. Bir tane park yeri yok. Eğer biz Ticaret Merkezi’ni yapmış olmasaydık oturacak bir tane yer yoktu. 200 Evler’de benim çocukluğum, gençliğim geçti. Biz buranın ne olduğunu biliyoruz. Yüzüncü Yıl’da aynen böyle bir 200 Evler ortaya çıkıyordu. Biz orada Türkiye’de ilk defa bireyi gerçekleştirdik. Yüzüncü Yıl Mahallesinde kat sayıyı düşürdük, yeşil alanları bıraktık bambaşka bir mahalle olmaya başladı gidin bakın. Bu bir cesaret meselesi.  Şahıslara menfaat sağlamak farklı bir şey, uygulama farklı bir şey. Hem şahısların menfaatini korursunuz hem de güzel bir uygulama 200 Evler’de ortaya çıkartabilirdiniz.

Ben sizin bir ortak değerinizim. Ben hiçbir parti ayırt etmeden hizmet ettim ve bütün partililerin oyunu aldım. Sözümü şöyle bitirmek istiyorum Allah bana Karabük Belediyesi’nden ayrılırken tek bir toplu iğne ile dahi ayrılmayı nasip etmesin.

Pazar yerini açacaktım, duydum burayı siyasi olarak provoke edecekler, pazarda karışıklıklar olacak ki yeni açılan pazarlarda karışıklıklar olur. Dedik ki hemen seçimlerden sonra ayın 2’sinde açalım. Bunu siyasete alet etmeyelim. Yine şunu da belirteyim Çamkent Camisinin arkasından buraya ikinci bir yol açılacak, planlaması yapıldı. Çamkent’teki arkadaşlarımız 200 Evlerin trafiğine hiç girmeden gidebilecekleri şekilde yeni bir yol açılacak.  Hepinize çok teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.