logo

29 Kasım 2018

BELEDİYE-İŞ SENDİKASINDAN BAŞKAN VERGİLİ’YE TEŞEKKÜR

Belediye İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Hüseyin Doğan yayınladığı basın bildirisinde, “Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin işçilerin sendikal bir çatı altında toplanması için olumlu bir şekilde yaklaşım göstermesinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi

Karabük Belediyesi’nde çalışan işçilerin tamamına yakınının Belediye-İş Sendikası’na üye olduğunu belirten Başkan Doğan, kalan işçilerin üyelik çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.

Karabük Belediyesi’nde çalışan işçilerin sendikaya üye olmaları halinde sendikanın misafirhane, eğitim tesisleri gibi sosyal olanaklardan faydalanabileceğini söyleyen Belediye-İş Sendikası Karabük Şube Başkana Hüseyni Doğan konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: ‘’Sendikamız ile Karabük Belediyesi arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sırasında Sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergili le 696 Sayılı  K H K ile Taşerondan Belediye Şirketine geçiş işlemleri tamamlanan 679 işçimizin Özlük Hakları ile ilgili de değerlendirmede bulunduk. İşçilerimizin Sendikaya üye olmaları konusundaki istekleri , Sendikamıza iletildiği gibi yer yer Belediye Başkanımızla da bu anlamda sohbetler yapılıyordu.

Her ne kadar bu işçilerimizle ilgili 2020 Haziran ayı sonuna kadar uygulanacak ücret zamları Kanun gereği Yüksek Hakem Kurulunca belirlenmiş olsa da bu işçilerimiz Sendikamıza üye oldukları tarihten itibaren, Sendikamızın Misafirhane, Eğitim Tesisi gibi sosyal olanaklarından aynı zamanda yasal haklarının takibi ile hukuki desteklerden yararlanmaları açısından, sendikaya üye olmalarının yararlı olacağını ifade ettik.

Sayın Belediye Başkanımızda işçilerin Yasal ve Anayasal haklarını kullanmalarında Belediyemiz açısından bir engel yoktur, İşçilerimizin sendikal bir çatı altında toplanması, İş Barışı ve Temsil açısından da olumlu olur şeklinde yaklaşım gösterdi. Bu Demokratik yaklaşımından dolayı Sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergili’ye teşekkür ediyoruz.

İşçilerimizin hemen hemen tamamına yakını Sendikamıza üye oldu. Kalan işçilerimizle ilgili üyelik çalışmalarımız devam etmekte olup, tüm işçilerimize onların ailelerine ve çocuklarına hayırlı olsun diyoruz.

Belediye-İş Sendikası 1983 yılından bu yana Karabük Belediyesinde işçilerimize hizmet veren yetkili Sendikadır. Üye olan işçilerimiz Sendikamıza güç vermiştir. Sendikamız bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada emeğin ve alın terinin mücadelesini vermeye devam edecektir

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?