logo

CAM TERASA REKOR FİYAT!

teras

Karabük’ün dünyaca ünlü Safranbolu ilçesinde aylık 3 bin lira kira bedeliyle hizmet veren kristal cam teras, 56 bin 168 liraya yeniden ihale edildi.

3 yıl önce 80 metre yükseklikte, 11 metre genişliğinde olarak Tokatlı Kanyonu üzerine kurulan ve her yıl yaklaşık 100 bin ziyaretçisi olan kristal cam seyir terasın işletmeciliği için yeniden ihaleye çıkıldı.

Karabük İl Özel İdare Müdürlüğü’nde bugün açık arttırma usulüyle gerçekleştirilen ihaleye 15 firma katıldı. 14 bin TL olarak ihaleye çıkan cam teras aylık 47 bin 600 TL + KDV fiyat veren Galaksi Basın Yayın Turizm Ltd. Şti. isimli firma kazandı.

Toplamda aylık kira bedeli 56 bin 168 TL ödenecek olan cam teras, yapıldığı günden itibaren ihalesiz olarak, doğrudan temin yoluyla ve 3 bin TL aylık kira bedeli ile hizmet veriyordu.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, 3 yıl önce hizmete giren yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeken kristal terasın ihalesine ilginin büyük olduğunu söyleyerek, “Yıl sonunda işletme süresi dolacak olan kristal cam terasının ihalesine 15 firma katıldı. 14 bin TL’den başlayan açık arttırma ihalesinde en yüksek fiyat olarak 47 bin 600 TL artı KDV’ye verildi. Hayırlı olsun” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?