logo

CHP VE İYİ PARTİ’DEN ORTAK İTTİFAK AÇIKLAMASI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır ve İYİ Parti Karabük İl Başkanı Mehmet Aksoy, ortak bir basın toplantısı düzenleyerek ittifak yapacakları yerleri resmen açıkladılar. Yapılan mutabakata göre; Safranbolu, Yenice ve Ovacık’ta İYİ Partililer Cumhuriyet Halk Partisi’nin adaylarını destekleyecek, Karabük Merkez, Eskipazar ve Eflani’de ise Cumhuriyet Halk Partililer İYİ Parti’nin adayını destekleyecekler.

Yapılan ittifak ile ilgili ilk açıklamayı Cumhuriyet Halk Partisi Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır yaptı. Çakır açıklamasında “Biz iki aydır İYİ Partili arkadaşlarla ittifak konusunda görüşme halindeydik. Net bir karar çıkmamıştı ama çatı olarak bazı şeyler hazırlanmıştı. Bazı şeyleri zamana bırakmıştık. Bizler yapmış olduğumuz araştırmalar ve kamuoyunun beklentisi üzerine geçtiğimiz Perşembe günü İYİ Partili arkadaşlar bir araya geldik. Genel merkezlerimize her iki partide görüşlerimizi bildirdik, genel merkezlerimizin bilgisi doğrultusunda, Cumartesi günü Karabük için bu işi yürüten kolları bir araya geldi ve Karabük’te ittifak yapılması konusunda bir anlaşmaya varıldı. İttifak çatı olarak şu şekilde, Safranbolu, Yenice ve Ovacık’ta İYİ Partili arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisinin adaylarını destekleyecekler. Karabük Merkez,  Eskipazar ve Eflani’de de Cumhuriyet Halk Partililer İYİ Partinin adaylarını destekleyecekler. Yortan Pazarın da ise hem Cumhuriyet Halk Partisi, hem de İYİ Parti kendi adayları ile seçime gidecekler.  Biz İYİ Partili arkadaşlarla iki aydır görüşme içerisindeydik” dedi

İYİ Parti Karabük İl Başkanı Mehmet Aksoy ise yaptığı açıklamada “Biz artık bir birlik içerisine girdik. Biz bundan sonra senin adayın, benim adayım şeklide değil hep birlikte seçim çalışmasına gireceğiz. Safranbolu’daki adaylarımız da bizim adaylarımız, Yenice’deki adaylarımızda bizim adaylarımız, Karabük merkezde de çıkarttığımız adayımız sizin adayınız. Biz bu seçimlerde bütün halkımızı kucaklayacağız. Vatandaşlarımızdan birliğimize ve dirliğimize güç vermesini istiyoruz.” dedi.

BU KONUDA YORUM YAPMAK İSTEMİYORUM!

Basın toplantısında yapılan bu açıklamaların ardından İl Başkanları basın mensupları tarafından kendilerine yönlendirilen soruları cevapladılar. CHP İl Başkanı Abdullah Çakır’a adayınız olan Mehmet Durum’un ‘Baskılara dayanamayıp adaydan çekildim’ şeklindeki açıklamasına CHP İl Başkanı Çakır “Ben bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Arkadaşımızın bu kendi görüşüdür. Biz parti menfaatlerini gözeterek bu adımı attık. Hiç kimsenin hiç kimseye baskı yapma veya zorla, çekilme gibi bur durum söz konusu değil. Ben bu konu ile ilgili polemiğe girmek istemiyorum. Ben Mehmet Durumun da.,  seçim çalışmalarına katılacağına inanıyorum” dedi

ADAYIMIZ DURSUN ALTIPARMAK

Yine bir basın mensubunun İYİ Partinin adayının kesinlik kazandı mı yoksa başka bir adayla mı seçime girecekseniz sorusuna ise İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Aksoy “ Biz adayımızı geçen hafta açıkladık. Dursun Altıparmak ile seçimlere gireceğiz” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.