logo

18 Temmuz 2016

DARBE GİRİŞİMİNDE HAYATINI KAYBEDEN TEKSTİL İŞÇİSİ TOPRAĞA VERİLDİ

cenaze

İstanbul’da Boğaziçi Köprüsü’de darbe girişimi sırasında açılan ateş sonucu hayatını kaybeden 37 yaşındaki tekstil işçisi Barış Efe, Karabük’ün Eflani ilçesinde toprağa verildi.

Eflani ilçesine bağlı Çukurören köyündeki camide düzenlenen cenaze törenine Karabük Valisi Mehmet Aktaş, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy’un yanı sıra çok sayıda vatandaşlar katıldı. Efe’nin cenazesi İstanbul’dan alınarak köyüne getirildi.

Baba evinde helallik alınmasının ardından anne Nazife Efe ve ailesi güçlükle ayakta durabildi. Barış Efe’nin kızları Aslı, Sevil ve Serpil de cenazede gözyaşı döktü. Efe’nin kızı Aslı ise baygınlık geçirince ambulansa alınarak müdahale edildi. Barış Efe’nin Boğaziçi Köprüsü’nde darbe girişiminde bulunan askerlere direnenler arasında olduğu ve açılan ateş sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi.

Efe’nin Türk Bayrağı ile çektirdiği fotoğrafları sosyal medya hesabı üzerinden paylaştıktan 5 saat sonra hayatını kaybettiği öğrenildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?