logo

EKİPLER GECE BOYUNCA VANA DEĞİŞİMLERİ YAPTI

Safranbolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların gün içerisinde mağdur olmamaları için gece 23.00-03.00 arasında vana değişimleri yaptı.

Yeni Mahalle Gezgenler Fırını ve Kaymakamlık önünde bulunan ve ana su hatlarını besleyen vanaların ekonomik ömürlerini doldurması nedeniyle gece vana değişim çalışması yapıldı. Yeni ve daha modern vanalar gece yapılan çalışmada yerlerine yerleştirildi.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan ekiplerimiz 23:00 ile 03:00 saatleri arasında çalışmalarını tamamladı. Ömrünü dolduran ekipmanlar yenileriyle yer değiştiriyor ki halkımız sıkıntıya düşmesin. Ayrıca geçtiğimiz haftalarda Su ve Kanalizasyon Müdürlüğümüz, KOVİD-19 salgını tedbirleri kapsamında Safranbolu’nun içme suyu kaynağı ve depolarının kirlenmemesine yönelik ek tedbirler uygulayarak uç noktalarda klor düzeyini mevzuata uygun bir biçimde 0,2-0,5 ppm olarak ayarlamıştı. Arkadaşlarımız, farklı bölgelerden günlük olarak alınan numuneleri titizlikle takip etmeye devam ediyor” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.