logo

KARABÜK’TE KAZANANLAR BELLİ OLDU

Karabük’te 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde il ve ilçelerde zafer çıkan taraf MHP oldu. Karabük ile Yenice ve Eskipazar ilçeleri ile Yortan Beldesini MHP alırken, Eflani ve Ovacık’ta AK Parti, Safranbolu da ise CHP kazandı.

KARABÜK

Karabük’te belediye başkanlığını, resmi olmayan sonuçlara göre MHP’nin adayı mevcut Belediye Başkanı Rafet Vergili en yakın rakibine 555 oy farkı ile üçüncü kez kazandı. 63 bin 848 oyun geçerli olduğu Karabük’te mevcut belediye başkanı Rafet Vergili 25 bin 429 oy alırken, en yakın rakibi AK Parti’den Burhanettin Uysal ise 24 bin 874 oy aldı. Millet ittifakının adayı İYİ Parti’den Dursun Altıparmak ise 11 bin 550 oy aldı.

BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ:

Karabük’te Belediye Başkanlığını MHP adayı Rafet Vergili kazanmasına rağmen, belediye meclis üyeliğinde fazla oy aldığı için;

AK Parti : 16 Belediye Meclis üyesi

MHP : 11 Belediye Meclis Üyesi

İYİ Parti : 4 Belediye Meclis Üyesi Seçildi.

Karabük Belediye Başkanlığını Rafet Vergili kazanmasına rağmen, kontenjandan belediye meclis üyesi adayı olan Kemal Karadeniz, Muhsin Namal ve Cenk Gedikoğlu belediye meclis üyesi olamadılar.

İL GENEL MECLİSİ:

Karabük’te İl Genel Meclisinde AK Parti’nin ilk üç sırasında olan Hasan Yıldırım, Tevfik Ayvalık ve Mehmet Çetin İl Genel Meclisi üyesi olurken, Milliyetçi Hareket Partisinden Ramazan Kahriman ve Şahin Biçim il genel meclisi oldu.

SAFRANBOLU

Yaklaşık 2 yıldır kayyum ile yönetilen Safranbolu ilçesinde ise CHP’nin adayı Mimar Elif Köse ipi göğüsleyen taraf oldu. 29 bin 731 oyun geçerli olduğu ilçede CHP’li Elif Köse 12 bin 559 oy alırken, en yakın rakibi AK Parti’den Ali Kaya ise 11 bin 432 oy, MHP’li Fatma Danışman ise 4 bin 837 oy aldı.

BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ:

CHP :13 Belediye Meclis Üyesi

AK PARTİ : 9 Belediye Meclis Üyesi

MHP : 4 Belediye Meclis Üyesi

Safranbolu’da belediye meclis üyeliği için AK Partinin itiraz edeceği belirtiliyor.

İL GENEL MECLİSİ:

Safranbolu’da İl genel meclisi üyeliklerini Ahmet Sözen, Mustafa Ünal ve Zafer Özdemir alırken diğer il genel meclisi üyeliğini ise Cumhuriyet Halk Partisi’nin birinci sıra adayı Nuri Kırımlı aldı.

YENİCE

Yenice’de mevcut belediye başkanı ve MHP adayı Zeki Çaylı ise 2 bin 720 oy ile üçüncü kez koltuğa oturan isim oldu. AK Parti’nin adayı Coşkun Güven’in 2 bin 434 oy aldığı seçimlerde CHP’Lİ Sabri Cebecik ise bin 329 oy kazandı.

BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ:

MHP : 5 Belediye Meclis Üyesi

AK PARTİ : 3 Belediye Meclis Üyesi

CHP : 1 Belediye Meclis Üyesi

İL GENEL MECLİSİ:

İl Genel Meclisi üyeleri ise; AK Parti’den Recep Tetik, Milliyetçi Hareket Partisi’nden ise Murat Karagül aldı.

ESKİPAZAR

3 dönemdir AK Parti ile yönetilen Eskipazar ise MHP’ye geçti. MHP’nin adayı Hüseyin Dönmez 2 bin 235 oy alırken, AK Parti’nin adayı Mustafa Yarkan ise bin 301 oy aldı.

BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ:

MHP: 6 Belediye Meclis Üyesi

AK PARTİ : 3 Belediye Meclis Üyesi

İL GENEL MECLİSİ:

İl Genel Meclisi üyelikleri ise AK Parti’den Sunay Yaka, Milliyetçi Hareket Partisi’nden Sırrı Şen oldu.

EFLANİ

AK Parti’de dördüncü dönemini giren Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul aldığı 610 ile yerini korurken, MHP’nin adayı Hüseyin Akın ise 425 oy aldı.

BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ:

AK PARTİ : 6 Belediye Meclis Üyesi

MHP :3 Belediye Meclis Üyesi

İL GENEL MECLİSİ:

Eflani’de iki il genel meclisi üyeliğini de AK Parti’den aday olan Ahmet Koç ve Mesut Aydın aldı.

OVACIK

302 oyun geçerli olduğu Ovacık ilçesinde ise AK Parti’nin adayı Yakup Narter 202 oy ile ipi göğüsleyen taraf olurken, en yakın rakibi CHP’li Hidayet Kasımoğlu ise 118 oy aldı.

BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ:

AK PARTİ : 6 Belediye Meclis Üyesi

CHP : 2 Belediye Meclis Üyesi

MHP : 1 Belediye Meclis Üyesi

İL GENEL MECLİSİ:

Ovacık’ta il genel meclisi üyeliklerini AK Partiden Ahmet Tam ve Halil Aydın aldı

YORTAN

3 dönemdir AK Parti tarafından yönetilen Yenice’nin Yortan Beldesi de el değiştirerek MHP’ye geçti. MHP’nin adayı Ali Şık 724 oy ile kazanan isim birinci çıkarken, AK Parti adayı Yılmaz Tiryaki ise 605 oy aldı.

BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ:

MHP : 6 Belediye Meclis Üyesi

AK PARTİ : 3 Belediye Meclis Üyesi

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.