logo

20 Eylül 2015

Karabük’te Mazot Hırsızlığı Şebekesi Çökertildi!

mazot

Karabük’te akaryakıt hırsızlığı yaptığı iddiası ile yakalanan 4 kişi adliyeye sevk edildi. Adliye önünde babalarını bekleyen çocukların, elleri kelepçeli babalarına sarılarak ağladıkları görüldü.

Edinilen bilgiye göre, Karabük’te son haftalarda park halindeki TIR ve kamyonlardan mazot çekmek suretiyle gerçekleştirilen 6 ayrı hırsızlık olayı gerçekleşti. Yaşanan mazot hırsızlığı sonrası Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı. 10 gün süren takip ve inceleme sonucu mazot hırsızlığı yaptığı tespit edilen iki araç polis ekipleri tarafından takibe alındı. Yapılan takip sonucu polis ekipleri sabaha karşı 5000 evler ve 100 yıl. mahalleleri bölgesinde park halindeki araçlardan mazot hırsızlığı yapan Emre M. (30), Beytullah Eren Y. (22), Furkan Y. (25) ve Haydar Ç. (31) isimli şahısları suçüstü yakaladı.

ÖZEL DÜZENEK POLİSİ ŞAŞIRTI

Polis ekipleri tarafından suçüstü yakalanan şebeke elemanlarının mazot hırsızlığı yaptıkları iki araca kurulan düzenek ise polisleri şaşırttı. Mazot şebekesi olayda kullandıklarını iki aracın içerisine kurdukları 2 bin ve 5 bin litrelik tanklara kurdukları düzenek ile mazotları çektiğini tespit etti. Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonu kurdukları düzenekle mazot hırsızlığı yapan 4 kişilik şebekenin, Karabük başta olmak üzere Bartın, Zonguldak, Çankırı ve Bolu gibi yaklaşık 10 ilde aynı yöntemle hırsızlık yaptığını tespit etti. Ekipler ayrıca ele geçirilen araçta yaklaşık 700 litre çalıntı mazot ile birlikte Beytullah Eren Y. isimli şahsın üzerinden bir miktar eroin ele geçirildi.

Emniyette sorgusu tamamlanan Emre M. (30), Beytullah Eren Y. (22), Furkan Y. (25) ve Haydar Ç. (31) isimli şahsılar daha sonra Karabük Adliyesine sevk edildi. Bu sırada zanlıların adliyeye önünde bekleyen yakınları ve çocukları arasında duygusal anlar yaşandı. Polis otosundan indirilen ve elleri kelepçeli olan şahsıların yanlarına koşan çocukları babalarına sarılarak ağladı.

Adliyeye sevk edilen zanlıların savcılık tarafından sorguları devam ediyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?