logo

KARDEMİR A.Ş. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORUNU YAYINLADI

83 yıllık köklü geçmişi ile Türk Sanayisinin öncü kuruluşu Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) A.Ş., üretimdeki ve ürün geliştirmedeki gayretlerinin yanı sıra günümüz ekonomik uğraşlarının gereksinimlerini de sağlamaya devam ediyor.

Kardemir A.Ş. bu gereksinimler sonucunda sürdürülebilirlik raporunu da yayınladı. AR-GE ve inovasyon, iş devamlılığı ve yatırımlar, enerji yönetimi, çevre ve iklim, iş sağlığı ve güvenliği, yetenek yönetimi ve toplumsal gelişim gibi başlıklar altında hazırlanan raporda, daha sürdürülebilir bir üretim ve yönetim hedefinin ilk adımı atıldı.

Konu ile ilgili olarak şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Gelişen dünya ve değişen ekonomik faaliyetlerin bir ihtiyacı olarak ortaya çıkan sürdürülebilirlik raporu; öncelikle kurumsal yönetim anlayışının daha da güçlenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda yatırımcıların şirketlere karşı olan güvenini arttırmakta ve iş dünyasında da daha saygın bir konum hazırlamaktadır.

Daha şeffaf ve daha kurumsal bir şirket olmanın temelini oluşturan sürdürülebilirlik raporunun hazırlanmasında emeği geçen tüm çalışanlarımızı kutlar, gelecek yıllara daha güçlü adımlarla ilerleyen şirketimize büyük ölçüde katkı sağlamasını temenni ederiz. Türk çelik sektörünün lokomotifi KARDEMİR, her geçen gün büyümekte ve tüm sorumluluklarının bilinci ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Sürdürülebilirlik raporumuzu incelemek için www.kardemir.com İnternet sitemizdeki “Sürdürülebilirlik” sekmesini inceleyebilir ya da raporun tamamını okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kardemir Sürdürülebilirlik Raporu 2019: https://bit.ly/2WQGsTa

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.