logo

30 Kasım 2018

KASIM AYI MUHTARLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Karabük Merkez Mahalle Muhtarları Kasım ayı toplantısı, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman ve mahalle muhtarlarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Karabük Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İbrahim Harmanbaşı’nın ardından konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, muhtarların çalışmasından çok memnun olduğunu belirterek “Çok başarılı çalışmalara imza attınız. Ben bütün muhtar arkadaşlarımızın çalışmalarından çok memnunum. Bugüne kadar belediye ile vatandaşlar arasındaki irtibatı kurma yönünden son derece memnunum. Belediyemize baktığımız zaman Karabük Belediyesi muhtarlar ile olan ilişkisi sebebiyle Türkiye’deki örnek vilayetlerden bir tanesidir. Belediye bu güne kadar muhtarların söylediği hiçbir şeyi kulak arkası etmedi” dedi.

Başkan Vergili, “Karabük’te iki önemli sorun var. Bunlardan bir tanesi hava ve çevre kirliliği diğeri ise temizlik konusudur. Demir çelik ile görüşmelerim neticesinde hava kirliliği konusunda yılsonuna kadar çok iyi bir mesafe kat edeceğiz. Yine daha önceden bahsetmiş olduğum Karabük Köyü’nün de bulunan cüruf dökme çukurları kullanılacak, ray sisteminin yeri değiştirilecek, yeşillenecek ve ağaçlandırılacak. Yine aynı şekilde mevcut belediyemizin hizmet binasın üst tarafında olan o dağlarda üniversite ile belediye arasında olan cüruf döküm sahaları da hızlı bir şekilde üstleri toprakla kapatılıp ağaçlandırılacak. Çevreyle olan problemimiz bu. Yıl sonuna kadar bunların düzelmesi için elimden ne gelirse yapacağım. Demir çelik ile de son yapmış olduğumuz mutabakata göre belirli bir yere geldik. Biz temizlik seferberliği başlattık. Sizden mahallenizde temizlenmesi gereken her noktayı hızlı bir şekilde bizlere bildirmenizi istiyoruz. Biz bu konuda ne gerekiyorsa yapacağız. Ben iddialıyım yılsonuna kadar Karabük’ü Türkiye’nin en temiz şehri yapacağız. Hepinizden destek bekliyorum. Ben inanıyorum ki biz bunları da yaptıktan sonra siz muhitinizde çok sevilen bir muhtar olacaksınız, bende Karabük’te sevilen bir belediye başkanı olacağım” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?