logo

PTT AİLESİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

PTT GENEL MÜDÜR YARDIMCISI YUSUF CANBOLAT; “YENİ PTT 2023 VİZYONU DOĞRULTUSUNDA HEDEFLERİNE HIZLA İLERLİYOR”

Karabük PTT çalışanları, Karabük PTT Başmüdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Bağlar Saray Otel havuz başında gerçekleştirilen iftar yemeğine PTT Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Canbolat da katıldı.

Karabük PTT Başmüdürlüğünün organize ettiği iftar yemeğinde çalışanlarla bir araya gelmek üzere Karabük’e gelen PTT Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Canbolat, beraberinde PTT Karabük Başmüdürü Muhterem Demir ile birlikte bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Karabük ve Safranbolu PTT hizmet binalarının inşaatlarında incelemelerde bulunan Canbolat, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

“PTT TÜRKİYE’NİN EN GELİŞMİŞ KAMU KURUMLARINDAN BİRİDİR “

PTT Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Canbolat daha sonra Safranbolu Bağlar Saray Otel’de verilen iftar yemeğine katıldı. İftar yemeğine Genel Müdür Canbolat’ın yanı sıra PTT Karabük Başmüdürü Muhterem Demir, çevre illerin PTT Başmüdürleri ile PTT çalışanları aileleriyle birlikte katıldı.

İftar yemeğinde bir açılış konuşması yapan Karabük PTT Başmüdürü Muhterem Demir, başta Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Canbolat ve komşu illerden yemeğe katılan Başmüdürler olmak üzere tüm katılımcılara teşriflerinden dolayı teşekkür ederek “ Mübarek Ramazan ayının ve yaklaşmakta olan Ramazan Bayramının sizler ve milletimizin adına hayırlara vesile olmasını diler, katılımlarınızdan dolayı şükranlarımı sunarım.” dedi.

İftar yemeğinin ardından katılımcılara hitaben bir konuşma yapan PTT Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Canbolat, bu yıl tüm iller olmasa da belli başlı illerde bir program dahilinde çalışanlarla birlikte olmayı amaçladıklarını belirterek “Bugün de ekibimizle birlikte Karabük’te, Dünya Miras Kenti Safranbolu’dayız. Bundan dolayı çok mutluyuz.” dedi.

Karabük ziyareti kapsamında hem Karabük, hem de Safranbolu’daki işyerlerinde incelemelerde bulunduğunu ifade eden Canbolat “Bildiğiniz gibi hem Karabük’te hem de Safranbolu’da hizmet binalarımızın inşaatları devam ediyor. Müteahhitlerimizle anlaşmalarımız gereği Safranbolu hizmet binamız Ağustos ayı itibariyle, Karabük’teki hizmet binamızı da Eylül Ekim gibi teslim almayı hedefliyoruz. Kısacası Bu yıl sonu itibariyle iki hizmet binamızı da devreye almış olacağız.” dedi.

PTT teşkilatının organizasyon olarak Türkiye’de en gelişmiş kamu kurumlarından biri olduğunu belirten Canbolat şunları söyledi;  “Sayın Genel Müdürümüzün de ifade ettikleri gibi yeni Türkiye’nin yeni PTT’si  çok daha ileriye giden bir konumda. Bizler PTT ailesi olarak bu vizyona göre hareket etmek durumundayız. Bu hedeflere ilerlerken sizlerin gayretli ve özverili çalışmalarınızdan büyük gurur duyuyorum. Şuanda 4 Bin 500’ün üzerinde noktada işyerimiz bulunmaktadır. İnşallah 2023 yılında bu sayıyı 15 Bin’e çıkarmayı hedefliyoruz. İşyeri sayımız artarken çalışan sayımız da 40 Binlerden 2023 yılında 100 Bin’i bulacaktır. Bu PTT personeli için yeni kariyer fırsatları, yeni gelişmeler demek. BU anlamda sorumluklarımızda bir o kadar artacaktır. Yeni PTT’de organizasyon yapımız bir holding çatısı altına doğru gitmektedir. Ana çatıda PTT, altında şirketler topluluğu olan ciddi bir organizasyon yapısına doğru gidiyoruz. Bu anlamda hem ülkemizin istihdamına destek vermek, ekonomiye destek vermek, hem de daha çok insanımıza hizmet vermek bu kurumun, yani bizlerin eseri olacaktır arkadaşlar. Benim sorumluluğum daha çok finansal konularda. 2017 yılının ilk yarısını bir ay sonra tamamlayacağız. İlk üç aylık dönem itibariyle bilançolarımız çıktı. Her ilimizin kendi karlılığı, büyüme trendi ortada. Hamdolsun çok iyi gidiyoruz. Yeni PTT’nin yeni vizyonuna uygun olmak adına eski alışkanlıklarımızı bir kenara bırakıp, dünden çok daha fazla çalışmamız gerekiyor.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?