logo

28 Ağustos 2019

SAATTE 240 TON ÜRETİM YAPACAK

Saatte 240 ton üretim kapasitesi ve 1000 metreküp bitüm depolama alana sahip İl Özel İdaresi asfalt plenti şantiyesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Tesisin hizmete girmesi dolayısıyla İl Özel İdaresi Hamzalar Ek Hizmet Binasında Vali Fuat Gürel, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Hüseyin Avni Aksoy, Vali Yardımcısı Barboros Baran, kurum müdürleri, İl Genel Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve davetlilerin katılımıyla tören düzenlendi.

5.740.000. TL toplam maliyet ile kurulan asfalt plenti ve 2.100.000. TL maliyetle finişer (asfalt serim Makinesi) ve 2 adet silindir alımı yapılmış ve 2019 yılı sıcak asfalt programı ile; Merkez İlçede 15,9 km, Eflani’de 14,98 km, Eskipazar’da 7,5 km, Ovacık’da 7,00 km, Safranbolu’da 14,8 km, Yenice’de 7,6 km, Keltepe Kayak Merkezi Yolunda 20 km, toplamda 87,78 km sıcak asfalt çalışması yapılacak.

Yapılan bütün bu hizmetlerin vatandaşımızın yaşam standardını artıran hizmetler olduğunu ifade eden Vali Fuat Gürel, “İlimiz çok geniş bir coğrafyada bulunmakta, 277 köyle birlikte toplam 870 yerleşim yerinde 2970 km’lik köy yollarımız var. Bu kadar geniş coğrafyaya hizmet götürmek maliyetli.  Maliyetlerimizi düşürmek için özel idareye bu makine parkını kazandırdık. Bizlerin görevi bu hizmetleri en iyi şekilde vatandaşlarımızın ayaklarına kadar getirmek. Karabük İl Özel İdaremizde bu hizmetleri en iyi bir biçimde köylerimize ulaştırmak için var güçleri ile çalışmaktadır. Bugün açılışını yapacağımız asfalt plentimiz ile birlikte yaptığımız yollarımızın hem yolların kalitesi artacak, hem de ömrü uzayacak. Bu yıl bu plent ile 90 km yol yapacağız, 40 Milyon TL’ye yapılacak yolu 20-25 Milyon TL’ye yapacağız. Çok büyük bir tasarruf, bu şekilde hizmetlerimizi arttırmaya gayret edeceğiz. Bu plentin yapılmasında emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum ve plentimizin ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İl Özel İdaresi yeni asfalt plenti tesisinin kurdelesi kesilerek hizmete açıldı. Açılışın ardından Vali Gürel, protokol üyeleri ve davetliler yeni tesisi gezdiler.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.