logo

SAFRANBOLU’DA 3. SANAT VE TASARIM GÜNLERİ

Karabük Üniversitesi Tasarım İstasyonu Kulübü tarafından geleneksel hale gelen Sanat ve Tasarım Günleri etkinliğinin üçüncüsü gerçekleştirildi. 

Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinliğin açılışına Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Mimar Cengiz Bektaş davetliler ve öğrenciler katıldı.

Sanat ve Tasarım Günleri etkinlikleri sergi açılışı ile başladı. Sergide, Fethi Toker Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan yağlı boya ve farklı çalışmalardan oluşan karma resim sergisi, Mimarlık Bölümü öğrencilerinin çeşitli konularda hazırladıkları projeler ile Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerinin modelleri ve desenleri yer aldı. 

Akademisyenler Türk Müziği Topluluğunun ‘Gökkubenin Sedası’ konseri katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Program sonrası konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Etkinlikte Fethi Toker Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerimiz tarafından yapılan birbirinden güzel eserleri ziyaret etme şansımız oldu. Yine Muhteşem bir müzik ziyafeti yaşattılar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.