logo

SAFRANBOLU’DA GÖZLER SANDIKLARA ÇEVRİLDİ

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından, AK Parti Karabük ve Safranbolu teşkilatları tarafından Yüksek Seçim Kurulu’na itiraz başvuruları yapılmıştı.  Bu başvurulardan İl teşkilatının itiraz başvurusu reddedilirken, Safranbolu İlçe Teşkilatının başvurusu kabul edildi.

Safranbolu’da Belediye Meclisi oylarında AK Parti, CHP ve MHP arasındaki 45 oyluk fark için, 1151 olan geçersiz oyların yeniden değerlendirileceği gündeme gelmişti. Talep edilen 1151 olan geçersiz oylar için 6 sandıkta bugün itibari ile siyasi parti temsilcilerinin katılımı ile sayım yapılacak.

31 Mart’ta yapılan seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Belediye Meclis oylarında CHP ile AK Parti arasındaki 45 oyluk bir fark olduğu, AK Parti’nin alacağı 10 oy, MHP’nin aldığı 3 meclis üyesinden birini AK Partiye geçirecek. Şayet AK Parti ile CHP arasındaki 45 oyluk fark kapanırsa, CHP’nin aldığı +3 kontenjan listesi AK Parti’ye geçmiş olacak.

6 sandıkta yapılacak sayımlar neticesinde geçersiz oylarda belirgin bir değişiklik olması halinde bütün geçersiz oyların tekrardan değerlendirileceği ifade ediliyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.