logo

TED TAM EĞİTİM BURSU SINAVI YAPILDI

Büyük Önder Atatürk tarafından kurulan Türk Eğitim Derneği, başlattığı “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” kampanyasıyla başarılı ancak maddi imkanları kısıtlı öğrencilere Tam Eğitim Bursu veriyor. Türk Eğitim Derneği ; Burs verdiği öğrencilere sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp, öğrencilerin üniversite sonuna kadar tüm eğitim masraflarını karşılamakta.

Öğrencilerin eğitim hayatı boyunca takibi yapılmakta, gelişimleri uzmanlar aracılığıyla izlenmekte ve barınmasından servisine, kıyafetinden cep harçlığına kadar tüm ihtiyaçları karşılanmakta. Bu uygulamalar, Türk Eğitim Derneği burs uygulamalarını mevcut burs uygulamalarından ayıran en önemli özellikler. Tam Eğitim Bursu’nu almaya hak kazanan öğrenciler, Türk Eğitim Derneği tarafından açılan okullarda okumakta ve mezun olduktan sonra ülke genelindeki üniversitelerde eğitim almaktadır.

Tam Eğitim Bursu Sınavı 22 Şubat 2020 Cumartesi günü saat 10.00’da TED Karabük Koleji Kampüsünde gerçekleştirildi. Bu yıl 4., 5. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan sınava 566 aday başvuru yapmış olup, 441 öğrenci sınava katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.