logo

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN ORTAK DEKLARASYON!..

Bizler, Kardemir’i bir şirket olmanın ötesine taşıyalı çok oldu.

Kardemir, ruhunu verdiği kentin kimliğini sahipleneli çok oldu.

Bizler ve Kardemir kurduğumuz duygusal bağı hazmedeli çok oldu.

Kardemir bizden biridir, içimizden biridir.

Hisse sahipleri şehir adına, ülke adına sorumluluk sahipleridir. Kardemir şehrin tamamınındır.

1994’de kapatılma kararına karşı şehir olarak gösterdiğimiz kararlı direniş maziye hatıra bıraktığımız bir şehir efsanesi değildir. Vazgeçilmezimizin mahremine dokunduğunda, bekasına kastedildiğinde neler yapabildiğimizin ve gerektiğinde bir an bile düşünmeden tekrar ve daha büyük bir kararlılıkla yapabileceğimizin referansıdır. Çok ortaklı büyük bir şirket olmanın çok daha ötesinde, ev sahibi olduğu bir kente ruhunu vermiş, en zor günlerinde ülkenin kalkınmasına lokomotif olacak tesisler kurmuş, bütün yorgunluğuna rağmen sürekli kendisini yenilemiş KARDEMİR, Bilinsin ki yaşam kadar kutsalımızdır.

Kardemir’in uzun yol hikayesinde tüm emeği geçenlere, 1994 yılında verilen kurtuluş mücadelesinin mimarları, Sn. Mutullah Yolbulan  Sn. Kamil Güleç ve rahmetli Sn. Metin Türker’e …. Onların etrafında çelik gibi kenetlenen Kardemir işçisine ve Çelik-iş sendikasına, yöre halkına, tüm siyasi önderlerimize ve Karabük sivil toplum örgütleri ve basınına… Bu büyük eserin ayağa kaldırarak bugüne gelmesini sağlayan Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mutullah Yolbulan ve Kardemir Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sn. Kamil Güleç ‘in 24 yıllık uyumlu ve istikrarlı çalışmaları ile kazanılan başarıyı önemsiyoruz.

5 Nisan ekonomik karaları ile başlayan ve fabrikasına sahip çıkan yöre ruhunu, 24 yıldır Yolbulan, Güleç ve Yücel ailelerinin konsorsiyum ve denge içinde sürdürdükleri yönetim biçimini, Bu Genel Kurul ve bundan sonraki seçimli Genel Kurullarda Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinin Devletin ilgili kurumları tarafından atanmasını, 24 yıldır yöremize kan ve can pompalayan fabrikamızın başarı hikayelerinin devamını destekliyoruz.

Kardemir’i içinde bulunduğu en kara günlerden düze çıkaranlar ve yönetim uyumu değerlidir. İsimler Kardemir’in kendisinden daha önemli olmaksızın bu başarılı uyuma kastetmek, bozmak cinayettir. Yönetim uyumu bozulmamalı, tecrübe ve başarıyı inkar edecek şahsi beklentilerden vazgeçilmelidir. Genel Müdürlük bu tesisin kalbidir. Taşınması, nakledilmesi ya da tesisten uzaklaştırılması olabilecek en büyük yönetim hatasıdır,  asla düşünülemez.

2017 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın istihdam çağrısına uymuş ve %10 yeni eleman alarak istihdam seferberliğine katkıda bulunmuş, Türk lirasına destek kampanyasında dolar alışverişinden TL ‘ye geçen ilk kuruluşlardan olan, şehrimizin iki değeri Karabük Üniversitesi ve Kardemir Karabükspor’a sosyal sorumluluk projeleri kapsamında tam destek veren KARDEMİR Göz bebeğimiz, kalbimizdir

Fabrikamız da finansal sorunluluğunu hissetmeyen uzak bir yönetim kabul edilemez. Genel Müdürlük Kardemir’in kalbindeki mesaisine devam etmelidir.

Bizler Karabük’teki Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları olarak Karabük’ümüz, yöremiz ve ülkemiz için olmazsa olmazımız Karabük Demir Çelik Fabrikalarının, başarı dolu geleceğinin takipçisi ve yukarıdaki beyanın tarafı olduğumuzu ilan ederiz.

 

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

TUNCAY ÖZCAN

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS BAŞKANI

TİMURÇİN SAYLAR

KARABÜK EMEKLİLER CEMİYETİ BAŞKANI

CELAL BULUT

KARABÜK ESNAF ODASI BAŞKANI

NURETTİN TÜMEN

ÇELİK-İŞ SENDİKASI KARABÜK ŞUBE BAŞKANI

ULVİ ÜNGÖREN

KARABÜK MUSİAD ŞUBE BAŞKANI

AHMET NUR

KARABÜK KENT KONSEYİ BAŞKANI

KAZIM ÖZCAN

KARABÜK GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI

METİN KAYA

KARABÜK GAZETECİLER VE İLETİŞİM DERNEĞİ BAŞKANI

OSMAN ÇETİNKAYA

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?