logo

TURİZM KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Vali Fuat Gürel Başkanlığında ilimizde ilk defa uygulamaya konulan ve gerçekleştirilen İl Turizm Koordinasyon Kurulu Toplantısı İl Özel İdaresi İl Genel Meclis Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıya, Hukuk Müşaviri Numan Tahir Şimşek, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Fatih Ürkmezer, Eflani Kaymakamı Sinan Aşcı, Eskipazar Kaymakamı Mehmet Yasin Erkan, Ovacık Kaymakamı Mehmet Zahid Doğu, Eskipazar Belediye Başkanı Mustafa Yarkan, akademisyenler, ilgili bölge müdürleri ile ildeki ilgili kurum amirleri, medya, turizm işletmecileri ve turizm alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin tarafından yapılan, Karabük ve İlçelerindeki Turizm Değerleri ve yapılan faaliyetlerle ilgili sunumun ardından Vali Gürel, Koordinasyon Kurulu üyeleri ile tek tek tanıştı.

İl Turizm Koordinasyon Kurulu toplantılarının yılda 2 ya da 3 sefer yapılacağını dile getiren Vali Gürel “İlimizde özellikle Safranbolu’nun turizmde belli noktaya ulaştığını, Yenice, Eskipazar, Eflani ve Ovacık İlçelerimiz de de turizm altyapısının incelenerek, İlimizin bir bütün olarak değerlendirilmesinin yollarını aramak gerektiğini, ayrıca Safranbolu’da mevcut turizm faaliyetleri ile ilgili yapılması gereken konuların gözden geçirilmesi, yapılan yanlış şeyler varsa bunların konuşulması, İlimizde turizm çeşitliliğinin arttırılması, misafirlerin Safranbolu’da daha fazla konaklattırılması, turizmcilerin bir çatı altında birleşmesi ve birçok konu hakkında fikir teatisinde bulunulması gerektiğini” söyledi.

Toplantıya katılan sektör temsilcileri ise bölgemizdeki turizmin sorunları ve yapılması gerekenlere ilgili fikirlerini dile getirdiler.

Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Sorumlusu Mehmet Fatih Rüzgâr’ın yaptığı 2019 EMİTT Turizm Fuarı sunumunun ardından, 2019 yılı Turizm Sezonu ile ilgili alınması gereken tedbirler, görüş ve öneriler ayrıntılı olarak ele alındı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.