logo

UYSAL; ‘ŞİMDİ ATILABİLECEK BİR TEMEL YARIM KALABİLİR!’

Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin iki dönemdir seçim projeleri arasında yer alan ve Valilik binasının taşınmasıyla yapımına start verilen Çelik Cami projesi ile ilgili olarak ‘Daha önceden tasarlandığı şekilde yapılacak olursa, çok fazla bir anlamı olmayacak. Bence etik olan, bu caminin inşaatını nisan ayında göreve başlayacak olan belediye başkanını bırakılması çok daha doğru olur. Şimdi atılabilecek bir temel yarım kalabilir, halk buna itiraz edebilir.’ dedi.

Ak Parti Karabük Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük’ün en öncelikli sorunun trafik problemi olduğuna dikkat çekti. Uysal, Milletvekilliği döneminde hazırlanan Kardemir Kavşağı projesini, belediye başkanı seçilmesi halinde hayata geçirmeyi düşündüğünü ifade etti.

AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı Burhanettin Uysal, basın mensupları ile bir araya geldi. Basın toplantısına; Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, İl Başkanı İsmail Altınöz, Merkez İlçe Başkanı Osman Uzunoğlu, ile Genlik Kolları Başkanı da katıldı.

KAVŞAK PROJESİNİ GÖRSELLERLE ANLATTI

Ak Parti Karabük Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, milletvekilliği döneminde bizzat üzerinde hassasiyetle durduğu ve trafik sorununu çözecek Kardemir Kavşağı Projesi ile ilgili “Bizler projelerimizi zamana yayarak kamuoyu ile paylaşacağız. Karabük’ün en büyük problemlerinden bir tanesi trafik konusudur. Belediye başkanı adaylığımızın açıklanmasından sonra Karabük sokaklarında dolaşırken Karabük’ün trafik sorununu nasıl çözeceksiniz diye ister istemez vatandaşlar soruyorlar. Trafik probleminin olduğu yerde mutlu insanı bulmanız mümkün değildir. Karabük’e girmek ayrı bir sorun, Karabük’e girdikten sonra arabanızı park etmek ayrı bir sorun. Trafik sorununu çözersek Karabük’te huzurlu bir ortamını temin etmeyi başarmış oluruz. Trafik problemi bugünün problemi değil, geçmişten gelen bir problem. Yıllardan beri gelmiş olan bir problemi bir günde çözmek mümkün değil. Karabük’teki trafik probleminin çözülmesinde, iki kurumun çok büyük önemi var. Biri Karayolları Genel Müdürlüğü, diğeri de belediyenin kendisinin yapacağı çözüm önerileridir. Milletvekilliği döneminde, Karayollarının çözmesi gereken Kardemir kavşağının projelendirilmesi ile ilgili çok çaba sarf ettik. Karayolları başlangıçta çok değişik projeler getirdi, bunu milletvekili olarak ben kabul etmedim. Ben pansuman çözümlere karşı biriyim, çözülecekse bir problem kökten çözülmeli. Şehrin bir 40 veya 50 yıllık bir geleceği de planlanmalı. Milletvekilliği dönemimde bir proje hazırlığı vardı, bu proje hazırlanması esnasında ben de vardım. Her kurum daha az maliyetli olacak öneriler ortaya attılar. Bu öneri benim tarafımdan pek de kabul görmedi. Daha güzel, daha uygun 40 veya 50 yıllık sürece cevap verebilecek yapılanma olmasını istedim. Bu proje ete kemiğe büründü. Şunu belirtmek isterim, bu belediyenin projesi değil. Bu milletvekilliği dönemimizden gelen ve bizim takip ettiğimiz bir projedir. 31 Mart tarihinde belediye başkanı seçildiğim taktirde milletvekillerimiz ile birlikte el ele vererek bu projenin en kısa sürede tamamlanmasını sağlayacağız.’ dedi.

CAMİNİN TEMELİ NİSAN AYINDAN SONRA ATILSIN

Kardemir Kavşak Projesinin, Çelik Camii projesinden sonra netleştiğini, projenin Çelik Camiinin yapılacağı arsaya da sarktığını, oraya yapılacak kavşak projesi sonrası Çelik Caminin şehir girişinde görünüm bakımında istenileni veremeyeceğini belirten Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Çelik Camii projesi ile ilgili Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili/ye çağrıda bulunarak ‘Bence etik olan, bu caminin inşaatını nisan ayında göreve başlayacak olan belediye başkanını bırakılması çok daha doğru olur. Şimdi atılabilecek bir temel yarım kalabilir, halk buna itiraz edebilir.’ dedi.

Uysal şunları söyledi; “Kardemir kavşağı projesi sonradan gündeme geldi. Bu proje ile şehrin silueti değişiyor. Caminin daha önceden tasarlandığı şekilde yapılacak olursa çok fazlada bir anlamı olmayacak. Bence etik olan, bu caminin inşaatını nisan ayında göreve başlayacak olan belediye başkanına bırakılması çok daha doğru olur. Şimdi atılabilecek bir temel yarım kalabilir, halk buna itiraz edebilir. Bundan sonraki bir projemizde Kent Meydanı ile ilgili olacak. Tabiî ki burası yıkılacak gibi değerlendirilmesin. Burada bir rehabilitasyon veya restorasyon çalışması yapılması gerekiyor. Bu çalışmalar yapılırken, caminin tekrar değerlendirilmesinin ben çok uygun olacağını düşünüyorum. Bu hali ile camii istenen ilgiyi görmeyecektir. Atıl bir yatırım olacaktır. Karabük’ü de çok fazla temsil etmeyecektir.

Kavşak Projesi ve Çelik Caminin projesindeki olası değişiklikleri mevcut Belediye Başkanı ile görüştünüz mü?’ şeklindeki sorumuza Başkan Adayı Uysal ‘Bu proje Karabük’ün 50 yıllık trafik sorununu çözecek bir projedir. Belediye Başkanı Vergili’nin de konuya etik açıdan bakması gerekir. ‘ şeklinde cevap verdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?