logo

UYSAL’DAN GENEL BAŞKAN YURDAKUL’A TEPKİ!

Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Belediye İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul’un Karabük Belediyesi işçilerine hitaben yaptığı konuşmada “Huzurunuzu bozmayın” diyerek mevcut Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye oy istemesine tepki gösterdi. Uysal yaptığı açıklamada, sen işçinin mi yoksa Belediye Başkanının mı hakkını savunuyorsun diyerek “Belediye Başkanlarının değil, işçi kardeşlerimizin yanında olun. Onların özlük haklarına sahip çıkın.” dedi.

Başkan Adayı Uysal açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “ Sen işçinin mi, yoksa Belediye Başkanının mı hakkını savunuyorsun? Bir Genel Başkan olarak işçinin özlük haklarını koruyamadığın gibi hiçbir iyileştirme yapmazken, işçilere düzeninizi bozmayın mevcut Belediye Başkanı ile devam edin demek bir sendikanın genel başkanına yakışmayan sözdür.

Sizler Karabük Belediyesi ile yaptığınız toplu iş görüşmelerinde işçinize ne kazandırdınız, özlük haklarında ne gibi iyileştirme yaptınız? Biz Belediye Başkanı olduğumuzda sizlerden çok işçi kardeşlerimizin haklarını koruyacağız, onların özlük hakların da iyileştirme yaparken de hiçbirinin haklarının yenmesine bir Belediye Başkanı olarak izin vermeyeceğiz.

Sizlerden çok, Belediye Başkanı olarak işçi kardeşlerimizin yanlarında olacağız. Hak ve hukuklarını koruyacağız. O zaman sizler ne yapacaksınız? Siz Belediye Başkanlarının değil, işçi kardeşlerimizin yanında olun. Onların özlük haklarına sahip çıkın.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.