logo

14 Haziran 2017

VALİ AKTAŞ, HİZMETE GİREN DEVLET HASTANESİNİ ZİYARET ETTİ

Karabük Valisi Mehmet Aktaş, yapımı tamamlanarak geçtiğimiz hafta hizmete giren Yenice Devlet Hastanesini ziyaret etti.

2015 yılında ihalesi yapılan ve yapımı tamamlanarak hizmete açılan Yenice Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunan Vali Mehmet Aktaş, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı ve Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Özkan’dan bilgiler aldı.

Devletin her zaman vatandaşlara en iyi, en kaliteli sağlık hizmetini sunmanın çabası içinde olunduğunu ifade eden Vali Mehmet Aktaş, Yenice Devlet Hastanesinin kente ve millete hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

6 bin metrekare kapalı alana sahip 25 yataklı Yenice Devlet Hastanesi’nde, 2 ameliyat odası, 3 yoğun bakım yatağı, 2 SDL (sancı-doğum-lohusa) odasının yanı sıra 5 diyaliz yatağı, 6 acil gözlem yatağı, kırmızı alan müdahale odası ve yeşil alan muayene odası yer alıyor. 3 uzman, 6 pratisyen hekim, 1 iç hastalıkları, 1 genel cerrahi uzmanı ve 1 uzman aile hekiminin hizmet verdiği 5 yıldızlı otel konforundaki hastane, modern ve kullanışlı acil servisi, poliklinikleri ve yemekhane, mescid gibi sosyal donatılarıyla göz dolduruyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?