logo

07 Ocak 2019

VERGİLİ: “30 MART AKŞAMI TÜM KARABÜKLÜ HEMŞERİLERİMİ ÇAY İÇMEYE BEKLİYORUM”

Karabük Belediyesi tarafından ihale çalışmaları tamamlanan Karabük’ün en büyük Şehir Parkı ve Rekreasyon Alanı projesi, 21.000 m2 alan üzerinde yapılacak. Proje tamamlandığında halkın eğlence ve dinlenme ihtiyaçları açısından da doğa ile iç içe bir alan olacak.

Alandaki mevcut bitki yapısının ihya edilmesiyle oluşturulacak park alanında, 500 m2 sosyal tesis, restoran ve satış birimleri, halkın uğrak noktalarından biri haline gelecek. Yeşilin hakim olduğu, suyla temas içinde seyir ve bakı terasları, halkımızı görsel ve işitsel bir zenginlikle buluşturacak.

385 m2 oturma alanı üzerinde, toplam 6 metre yükseklikten akan kademeli şelale ve 400 m2 biyolojik gölet, suyun coşkunluğunu da, dinginliğini ziyaretçilerimize hissettirecek.

3.500 Adet bitki ile zenginleştirilmiş, her mevsim farklı bir görsel zenginlik sunan bitkisel düzenleme ile araç trafiğinden yalıtılmış, çiçek kokuları içinde 2.300 metre gezinti yolunu halkımızın hizmetine sunuyoruz.

Ruhen ve bedenen sağlıklı kuşaklar hedefliyoruz. Bunun için park alanı içinde çocuk oyun alanları, dev satranç, çocuklar ve yetişkinler için açık hava spor alanları bulunacak.

120 kişilik amfi tiyatronun ev sahipliği yapacağı, amatör ve profesyonel mini tiyatrolar, gösteriler, şiir ve müzik dinletileri, sohbetler inanıyoruz ki gençlerimizin kültürel gelişimine katkı sağlayacaktır.

Alanımızda 32 ateşli, 48 ateşsiz toplam 80 adet kamelya ve piknik alanı halkımızın ailecek vakit geçirebileceği nezih bir mekan olacak. Bir bütün olarak ele alındığında sadece gezilip görülecek değil, bir arada yaşanılacak mekânlar bütününe dönüşecektir.

Sosyal medya hesabından projeyi paylaşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili 30 Mart akşamı tüm Karabüklü hemşerileri çay içmeye davet ederek; “Değerli dostlarım sizlere sunmuş olduğumuz Millet Bahçesi Projesi inşallah 30 Mart’a kadar yetiştirilecektir. 30 Mart’ta tüm Karabüklüleri şimdiden Millet Bahçesi’ne çay içmeye davet ediyorum. Size şunu kısa bir bilgi olarak vereyim. Meydanlar şehir için gerekli olan ve bozulmaması gereken unsurlardır. Nasıl bir şehit cenazesini meydanımızda 50, 60 bin kişiyle kaldırdıysak ileride de 100 binlerin 15 Temmuz akşamları toplanacağı meydandır Kent Meydanı. Buranın üzerine proje üretmekten daha yanlış bir olgu yoktur. Biz Kent Meydanının yapımını Türkiye’nin 12 saygın profesörünün onayından sonra  gerçekleştirdik. Ayrıca arzu edilen Millet Bahçesi’ni de 30 Mart akşamına kadar yetiştirip Karabük’ün hizmetine sunacağız. Çok teşekkür ederim” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.