logo

VERGİLİ; “BURHANETTİN BEY’İN TEK PROJESİ RAFET VERGİLİ”

Seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, seçim çalışmaları kapsamında mahalle toplantılarına Karabük Mahallesi ile devam etti.

Karabük Mahallesinde gerçekleştirilen mahalle toplantısında bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Görevim süresi boyunca hiç bir zaman belediyenin içerisine partizanlığı sokmadım. Yalnız Allah için hizmet ettim. Şükürler olsun ki bugünlere kadar geldik. 2009 senesinde seçilme şansı en az olan Belediye Başkanı Adayıydım. Cenab-ı Allah bana Karabük’e hizmet etmeyi ve vefa borcumu ödemeyi nasip etti. Belediye Başkanı seçildikten sonrada nasıl çalışılması gerekiyorsa, sizlerden toplamış olduğum paraları sizlere hizmet olarak nasıl çevirmem gerekiyorsa bütün gayretimle bunun için çalıştım. Karabük Belediyesi’nin kapısından rüşveti ve torpili sokmadım.

2009 senesinde göreve geldiğimde Belediyenin elektrikleri kesilmişti, işçi maaşını alamıyordu,  11 ikramiye alacağı vardı. Biz göreve geldikten sonra belediye işçisinin maaşı bir gün dahi geç yatmadı. 2009 senesinde bize ” Rafet Vergili hayal görüyor, yıldızları göklerden indiriyor, bunları yapamaz” derlerken biz neler yaptık anlatayım.

Önce Soğuksu Mahallesine kentsel dönüşümle başladık. Mezbahayı taşıdık, Hali şehir dışına çıkardık, battı çıktıyı yaptık. Sonra gedik kent meydanına. O akşam 130 tane bina yıkılmasaydı bu kent meydanı hiç bir zaman olmazdı. Şimdi Karabük’ün ruhunu hiç bilmeyen bir aday arkadaşımız var. Şimdi yaptıkları bu meydan üzerinde ellerinde boya kalemleri ile şelaleler yapmak, ışıklar takmak. Bakın bu kent meydanı çok önemli yanındaki valilik binasının yerini de aldık. Valilik binası yıkıldı. Oraya Türkiye’nin en güzel camisini yapacağız. Sonra kütüphaneyi yaptık, Ticaret Merkezi’ni yaptık. Karabük’te 4 yıl gibi bir süre içerisinde doğalgazın tamamını dağıttık. Doğalgazın dağıtımıyla beraber her evin en az 100 lira menfaati var. Yine kesintisiz su arzını gerçekleştirdik. Karabük’te 6 saati geçen su kesintisine izin vermedik. Türkiye’nin en ucuz suyunu Karabük Belediyesi dağıtmakta. Şuanda 50 liralık bir su faturanız Bolu’da 100 lira, Safranbolu’da 80 lira. 7 tane büyük mahallelerimizin su tesisatlarını değiştirdik,  117 tane park yaptık, 23 tane Sosyal Yaşam Merkezi yaptık, 2 tane bulvar açtık. Bu arada köprüler yaptık, asansörler, yürüyen merdivenler yaptık. Yine Safranbolu’yu Karabük’e çelik köprü ile birbirine bağladık. Bir milyon tondan fazla asfalt döktük, 20 kilometreden fazla istinat duvarı yaptık, 350 kilometreden fazla kaldırım yaptık.

23 dönüm üzerine içinde kafeleri, botanik bahçeleri olan muazzam bir Şehir Bahçesi yapıyoruz. 30 Mart akşamı hepinizi davet ediyorum. Yine Emeklilerimiz ile ilgili Ankara Caddesinde muazzam bir Emekliler Evi, gençlerimizle ilgili ise 100. Yıl Mahallesinde yine muazzam bir Kitap Kafe hazırlanıyor. Emekliler Evi ve Kitap Kafe projelerimizde 30 Mart akşamına yetiştirilecektir.

Mevcut profesör adayımız çıkmış her şeyi anlatıyor. Kendisinin tek bir projesi var oda Rafet Vergili. Allah’ınızı severseniz internet sitelerine bir bakın. Adam Rafet Vergili ile yatıyor, Rafet Vergili ile kalkıyor. Kardeşim yürüdüğün her kaldırım, her asfalt, gidip çekim yaptığın her yer Rafet Vergili döneminde yapıldı. Allah’tan hiç mi korkmuyorsun? Karabük’e anlatacağın başka hiç bir şeyin yok mu? Bir tek projesi ben varım. Bunu tüm samimiyetim ile söylüyorum. Burhanettin beyin tek projesi olduğum için de ne kadar Ak Partili arkadaşım varsa oylarına talibim” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.